Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Bosna Hersek’te Türkiye’nin Teknoloji Başarısı Konuşuldu

Bosna Hersek’te Türkiye’nin Teknoloji Başarısı Konuşuldu

haberci haberci -
10 0

Türkiye’nin Teknoloji Alanındaki Başarısı Vurgulandı

Saraybosna’da düzenlenen Saraybosna İş Forumu’nda konuşan Türkiye Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye’nin teknoloji alanında gösterdiği önemli başarıları vurgulayarak, bu başarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde sürdürülen Milli Teknoloji Hamlesi’ne borçlu olduklarını belirtti.

İran Cumhurbaşkanı Reisi’ni Anma ve İran-Türkiye İşbirliği

Varank, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve heyetinin hayatını kaybettiği helikopter kazasında Türk insansız hava aracı Bayraktar AKINCI’nın önemli rol üstlendiğini dile getirerek, Türkiye’nin savunma alanındaki kazanımlarının dünya tarafından dikkatle takip edildiğini söyledi.

Balkanlar ile Teknoloji ve Sanayi İşbirliği

Kacır, Türkiye’nin Balkanlar’daki sanayi ve teknoloji alanındaki liderliğine vurgu yaparak, bu deneyimleri Balkanlar ile paylaşma arzusunu dile getirdi. Ayrıca, Türkiye’nin AR-GE ekosistemini geliştirdiğini ve Balkan coğrafyasındaki genç yeteneklere destek olmayı hedeflediklerini belirtti.

TEKNOFEST ve Balkanlar

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, Türkiye’nin düzenlediği TEKNOFEST’in Balkanlar’daki gençlerle daha da geniş kitlelere ulaşmasını arzuladıklarını ifade ederek, bu etkinliklerin gençler arasında teknoloji ve inovasyon alanında önemli bir etkileşim yarattığını vurguladı.

İlgili Yazılar