Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Biden ve Trump CNN Canlı Yayınında Karşı Karşıya Geldi

Biden ve Trump CNN Canlı Yayınında Karşı Karşıya Geldi

haberci haberci -
14 0

Biden ve Trump Ekonomi ve Göç Konularında Karşı Karşıya

Joe Biden ve Donald Trump, CNN’nin Atlanta’daki stüdyosunda gerçekleşen canlı yayında ekonomi ve göç konularında karşı karşıya geldi. Biden, ekonomiyi toparladıklarını ve yeni istihdam yarattıklarını belirtirken, Trump ise ekonominin büyüklüğünden bahsederek Covid-19’a rağmen ekonomiyi düzelttiklerini savundu.

Ukrayna ve Gazze Sorunlarındaki Farklı Görüşler

Dış politika konusunda Ukrayna ve Gazze sorunları da gündeme geldi. Trump, Ukrayna krizini önleyeceğini iddia ederken, Biden ise Rusya’nın saldırgan politikalarını eleştirdi. Gazze konusunda ise Biden, İsrail ile çalıştıklarını belirtirken, Trump bölgede barışı destekleyip desteklemeyeceği sorusunu cevapsız bıraktı.

Yaş ve Sağlık Durumu Tartışması

Canlı yayında iki adayın yaş ve sağlık durumu da gündeme geldi. Biden, kendisini genç yaşta siyasete atarak Amerika’ya hizmet ettiğini belirtirken, Trump ise zihin sağlığı testlerini açıkladığını ve golf şampiyonlukları bulunduğunu vurguladı.

Seçim Sonuçları ve Siyasi Şiddet

Trump, kasımdaki seçim sonuçlarını adil olması şartıyla kabul edeceğini söylerken Biden, NATO’yu güçlendirdiklerini ve dünyanın korunması gerektiğini ifade etti. Trump, Biden’ı kötü bir başkan olarak nitelendirerek 3. Dünya Savaşı’na sürükleyeceği iddiasında bulundu.

Canlı Yayın Tartışması Sonunda

90 dakika süren canlı yayın tartışması sonunda Biden ve Trump, sahneden tokalaşmadan ayrıldı. Her iki aday da kendi görüşlerini savunarak seçmenlere mesajlarını iletti.

İlgili Yazılar