Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Beyaz Saray Önünde Binlerce Kişi “Gazze’ye Destek” İçin Buluştu

Beyaz Saray Önünde Binlerce Kişi “Gazze’ye Destek” İçin Buluştu

haberci haberci -
14 0

Amerikan Kamuoyuna Mesajlarını Dile Getirdiler

Beyaz Saray önünde ve çevresinde toplanan binlerce kişi, son dönemin en büyük “Gazze’ye destek” gösterisinde bir araya geldi.

Çeşitli Grupların Bir Araya Geldiği Gösteri

“Soykırım kırmızı çizgimiz” mottosuyla organize edilen gösteriye Filistinliler ve Amerikalı Arapların yanı sıra Amerikalı diğer gruplar, anti-siyonist Yahudiler ve diğer etnik ve dini kökene mensup gruplar da katıldı.

Sloganlar ve Pankartlarla Ateşkes Çağrısı

Gösteride, “Gazze’de soykırıma hayır”, “İşgali durdurun”, “Filistin’e özgürlük” ve “Biden, yalan söylemeyi bırak” şeklinde sloganlar atılarak, Biden yönetimine ateşkes çağrısı yapıldı. Pankartlarla İsrail’in son saldırıları protesto edildi.

Dev İnsan Zinciri ve Kırmızı Çizgi

Gösteride, Beyaz Saray’ın önünden başlayan dev insan zinciri, 17. caddeye kadar uzanarak Biden’a “Gazze konusundaki kırmızı çizgisini” hatırlattı. Göstericiler, ABD yönetimine “İsrail’e destek vermeme ve silah göndermeyi durdurma” çağrısında bulundu.

Geniş Güvenlik Önlemleri ve Kalabalık Katılım

Polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı ve bölgedeki birçok caddeyi trafiğe kapattığı gösteri, son dönemde Washington’da yapılan en kalabalık Gazze gösterisi olarak nitelendirildi.

İlgili Yazılar