Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Begüm Yücel: “Kazanmak değil, Sporcu Yetiştirmek Asıl Başarıdır”

Begüm Yücel: “Kazanmak değil, Sporcu Yetiştirmek Asıl Başarıdır”

haberci haberci -
21 0

Bahçeşehir Koleji Başkanı Begüm Yücel, Spor ve Vizyonu Hakkında Konuştu

Bahçeşehir Koleji’nin başkanı Begüm Yücel, Türk basketboluna yeni bir soluk getiriyor. Sporcu yetiştirmenin kupa kazanmaktan daha önemli olduğunu belirten Yücel, SÖZCÜ’ye çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Altyapıdan Oyuncu Yetiştirmek Öncelikli Hedef

Başkan Yücel, “Asıl amacımız altyapıdan oyuncu yetiştirmek ve hayallerine kavuşturmak; onları A takıma çıkarmak, Avrupa ve NBA’e göndermek. Asıl kültürümüzü bu şekilde oluşturmak istiyoruz. Başarı nedir? Kupa kazanmak mı? Ligin birincisi olmak mı? Bunlar da başarı ama bence asıl başarı uzun dönemde istikrarlı şekilde yeni oyuncuları ve sporcuları ülkemize kazandırmak.” şeklinde konuştu.

Kadın Olarak Zorluk Yaşamadım

Begüm Yücel, “Türkiye’de kadınların sporda çok önemli başarıları var. Spor yöneticisi olarak ise sayımız olması gereken seviyede değil. Bu zamana kadar zorlukla karşılaştığım ya da kadın olduğum için farklı bir tavırla karşılaştığım bir durum olmadı.” ifadelerini kullandı.

Annelik Daha Ağır Bastı

EuroCup’ın finalinin son maçını kazandık ama bu, kupayı almamıza yetmedi. Oğlum çok ağladı. ‘Annelik mi başkanlık mı daha ağır bastı?’ derseniz’, tabii ki annelik o sırada daha ağır bastı. Oğlumu teselli etmekle uğraşıyordum.”

Örnek: Anadolu Efes

Begüm Yücel, “Kısa vadede EuroLeague planımız yok. Önce EuroCup, belli başarılardan sonra EuroLeague hayal edilebilir. Bizim amacımız, sporu eğitimcilik yönümüzle ele almaktı. Ama örnek aldığımız, kurumsal anlamda Anadolu Efes.” dedi.

Yeni Yabancı Kuralı Olumlu

Bahçeşehir Koleji Başkanı, “Yeni yabancı kuralına (4+3) olumlu bakıyorum. Türk oyuncular belki bana kızacak ama çok büyük konfor alanları vardı. Onları bu konfor alanının dışına çıkarmak ve daha mücadeleci ortam yaratmak için alınmış; daha da disiplinli olmalarını sağlayacak doğru karar.” şeklinde konuştu.

Bjelica Aradığımız İsim

Yücel, “Sportif Direktörümüz Nemanja Bjelica ile planlarımız ve hedeflerimiz örtüşüyor. Hiçbir zaman ‘Ligde nasıl şampiyon oluruz? EuroCup’ta nasıl birinci oluruz’ diye konuşmadık.” dedi.

İlgili Yazılar