Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Begona Gomez, Madrid’deki Mahkemede Görüldü

Begona Gomez, Madrid’deki Mahkemede Görüldü

haberci haberci -
12 0

Başbakan Sanchez’in Eşi, Mahkemeye Arabayla Giriş Yaptı

Begona Gomez, güvenlik ve kişilik haklarının korunması gerekçesiyle, Madrid’deki 41 No’lu mahkemede soruşturmanın yürütüldüğü mahkemeye araçla garajdan giriş yaptı.

İspanya Başbakanı’nın Eşi Soruşturmayla İlgili Bilgi Vermedi

Başbakan Sanchez’in eşi, hakim Juan Carlos Peinado’nun sorularına cevap vermeme hakkını kullandı. Gomez, hangi gerekçeyle soruşturma başlatıldığını bilmediğini belirterek yazılı metni sundu.

Soruşturma Süreci Ertelendi

Hakim Peinado, Gomez’in yazılı metnini incelemek için ifade verme sürecini 19 Temmuz’a erteledi. İspanya Başbakanı’nın eşi hakkındaki soruşturma, mahkeme önünde toplanan küçük aşırı sağcı grupların protestosuna neden oldu.

Suçlamalar ve İddialar

Begona Gomez’e yönelik suçlamalar arasında, nüfuzunu kullanarak çeşitli şirket ve kuruluşlarla ticari ilişkiler kurmak ve kamu yardımlarından yararlanmaya çalışmak gibi iddialar bulunuyor. İspanya Başbakanı Sanchez ve PSOE, iddiaları aşırı sağcı siyasi bir karalama girişimi olarak nitelendiriyor.

Ulusal ve Uluslararası İlgiden Payını Aldı

İspanya tarihinde ilk defa bir başbakanın eşinin sanık olarak mahkemede ifade vermesi, ulusal ve uluslararası basının yoğun ilgisini çekti. Başbakan Sanchez’in eşi hakkındaki iddiaların ardında aşırı sağcı derneklerin olduğu belirtiliyor. Jandarma, bu iddiaları yalanlayan bir rapor yayımlamıştı.

İlgili Yazılar