Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Bartın İnkumu Tatil Beldesi Tatilcilerle Dolup Taştı

Bartın İnkumu Tatil Beldesi Tatilcilerle Dolup Taştı

haberci haberci -
15 0

İnkumu’da Mavi Bayraklı Plaj ve 10 Bin Araçlık Yoğunluk

Bartın’ın tek mavi bayraklı plajına sahip İnkumu tatil beldesi, tatilcilerle dolup taştı. Kurban Bayramı sonrasında bugün 10 bin aracın giriş yaptığı beldede yoğunluk nedeniyle trafik ekipleri, bölgeye araçların geçişine izin vermedi. Hava sıcaklığının 30 dereceye ulaştığı İnkumu’da tatilciler denize girerek serinlemeyi tercih etti.

Otoparklar ve Yol Kenarları Dolup Taştı

İnkumu tatil beldesine giriş yapan 10 bin araç nedeniyle beldedeki bütün otoparklar ve yol kenarları park alanları tamamen doldu. Güzelcehisar’da da yoğun trafik yaşanırken, İnkumu ve Güzelcehisar sahiline giden yol Bartın limanı yol ayrımından kesildi. Trafik ekipleri araç geçişine izin vermezken, İnkumu’na özel halk otobüsleri de sahile gitmek isteyen yolcuları taşımak için hazır bekletildi.

Oteller ve Pansiyonlar Tamamen Dolu

Bartın Belediye Başkanı Muhammet Rıza Yalçınkaya, İnkumu plajına olan yoğun talebe dikkat çekerek, “Bayram tatilinden önce İnkumu’ndaki pansiyonlar ve oteller tamamen doldu. Şu anda da 10 bin araç İnkumu’na gelince bütün otoparklar ve yol kenarları doldu. Aşırı yoğunluk nedeniyle trafik ekiplerimiz yolu kapattı. Belediye olarak 24 saat esasına göre gelen misafirlerimizin en iyi şekilde tatil yapmaları için görev yapıyoruz” dedi.

İlgili Yazılar