Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Balıkesir Ayvalık’tan Midilli’ye Feribotla Geçişlerde Tatilci Yoğunluğu Devam Ediyor

Balıkesir Ayvalık’tan Midilli’ye Feribotla Geçişlerde Tatilci Yoğunluğu Devam Ediyor

haberci haberci -
12 0

Kurban Bayramı Tatilcileri Midilli’ye Geçiş İçin Ayvalık’ta Uzun Kuyruklar Oluşturuyor

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinden Midilli Adası’na feribotla geçişlerde yoğunluk devam ediyor. İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara, Muğla, Balıkesir, Manisa ve Kocaeli gibi büyükşehirlerden gelen tatilciler, turizm acentelerinin ilave seferler düzenlediği geçişler için Ayvalık Deniz Hudut Kapısı önünde uzun kuyruklar oluşturuyor. Arife gününden bu yana geçenlerin sayısı 8 bine yaklaşırken, bayram boyunca 10 binden fazla tatilcinin Midilli’ye geçmesi bekleniyor.

Dİğer Adalarda da Yoğunluk Yaşanıyor

Deniz ulaşımı firması sahibi Ali Jale, Ege Denizi’nde Midilli’nin yanı sıra diğer adalarda da tatilci yoğunluğunun arttığını belirtti. Jale, Midilli’ye geçişlerin bayramın ikinci gününden itibaren daha da yoğunlaştığını ve günlük 10 seferin yanı sıra ek seferlerin de yapılabildiğini söyledi. Kapıda vize uygulamasının da geçişleri artırdığını vurgulayan Jale, bu durumun normal bayram yoğunluğunun %10-15 üzerinde olduğunu belirtti.

Kapıda Vize Uygulaması ile Kolay Geçiş

Jale, kapıda vize prosedürünün olduğunu ve günlük belirlenen kota dahilinde tatilcilerin Midilli’ye geçebildiğini açıkladı. Yunan otoritelerinin firmalara belirli bir kota verdiğini ve bu kota dâhilinde yolcu taşınabildiğini belirten Jale, kapıda kolay vize uygulamasından günlük 250’ye yakın tatilcinin faydalandığını dile getirdi.

Midilli Adası’na turlar düzenleyen firmanın yetkilisi Birol Canolu da bayram arifesinden bu yana yoğunluğun devam etmesinin şaşırtıcı olduğunu belirtti. Tatilciler, kapıda vize uygulaması sayesinde evrakları yetiştirebildiklerini ve tercihlerini Midilli’den yana kullandıklarını ifade ettiler.

İlgili Yazılar