Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Balıkesir Ayvalık Devlet Hastanesi Yemekhanesinde Canlı Böcek Skandalı

Balıkesir Ayvalık Devlet Hastanesi Yemekhanesinde Canlı Böcek Skandalı

haberci haberci -
13 0

Devlet Hastanesi Yemekhanesinde Canlı Böcek Bulundu

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde bulunan Devlet Hastanesi’nin yemekhanesinde, personel tarafından tüyler ürperten bir olay yaşandı. Verilen yemekten canlı bir böcek çıktı. Olay, hastanede görevli doktorlar tarafından fotoğraflanarak tutanakla kayda alındı. 7 doktor ve sağlık personelinin imzaladığı tutanak, hastane başhekimliğine dilekçe ile sunuldu. Tutanakta, “27 Haziran 2024 tarihinde hastanemiz yemekhanesinde saat 12.35 civarında menüde bulunan salata içerisinde büyük canlı böcek çıkmıştır” ifadelerine yer verildi.

Sağlık Sen’den Açıklama

Olayın ardından Sağlık Sen de konuyla ilgili bir açıklama yayınladı. Genel Başkan Ahmet Doğruyol, yaptığı açıklamada, “Devlet hastanelerindeki yemek hizmetleri özelleştirildikten sonra hem sağlık çalışanlarımız hem de hastalarımızın sağlıklı yemek yemesinin imkansız hale geldiğini” belirtti. Doğruyol, “Ölü böceklere alışmıştık ama canlı böceği salatanın içerisinde görmek çok mümkün olmamaktaydı. Ancak bu kez diri olarak yürüyen bir böceğin salatanın içerisinden çıkması gerçekten üzücüdür” dedi.

Sağlıklı Yemek İçin Öneri

Doğruyol, açıklamasında, “Sağlık Bakanlığı’nda sağlıklı yemek yiyebilmek için hastaların ve personelin yediği yemeklerin acilen kamulaştırılması gerektiğini” belirtti. “Bu yemeklerin hastanelerde oluşturulan mutfaklarda yapılması gerekmektedir” diyerek, sağlık çalışanlarının ve hastaların sağlıklı yemek yemesi için kamulaştırmanın şart olduğunu vurguladı.

İlgili Yazılar