Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Bakırköy Belediyesi Deprem Hazırlıklarını Hızlandırıyor

Bakırköy Belediyesi Deprem Hazırlıklarını Hızlandırıyor

haberci haberci -
12 0

Bakırköy Belediyesi, Kentsel Dönüşüm ve Afet İşleri Müdürlüğü Kuruyor

Bakırköy Belediyesi, deprem öncesi ve sonrası olmak üzere iki ayrı başlık altında çalışmalarını hızlandırıyor. Haziran ayı olağan meclis toplantısının ilk bileşiminde alınan önemli bir kararla, Bakırköy Belediye Başkanı Ayşegül Ovalıoğlu’nun yönettiği oturumda, Kentsel Dönüşüm ve Afet İşleri Müdürlüğü kurulması teklifi oy birliği ile kabul edildi.

Yeniden Yapılacak Yapılar İçin Yeni Müdürlük Devrede

Yeni müdürlük ile çok ağır, ağır ve orta hasarlı yapıların hızla yenilenmesi planlanıyor. Kentsel Dönüşüm Danışma Ofisleri, hak sahipleri ve inşaat şirketleri arasında aracı görevi görecek ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile yerinde dönüşüm gerçekleştirilecek.

Bakırköy’de Deprem Riski Analizi

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle yürütülen “İstanbul İli Olası Deprem Kayıp Tahminlerinin Güncellenmesi Projesi-2019” kapsamında, kentteki tüm ilçelerde deprem risk analizi yapıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin her ilçeye özel hazırladığı raporlara göre, 7.5 büyüklüğündeki bir depremde ortaya çıkabilecek bina hasarları, olası can kaybı ve yaralı sayıları, altyapı ve yollara dair durumlar senaryolaştırıldı. Araştırmalar, 7.5 şiddetindeki bir depremde yapı stokunun yüzde 50’sinden fazlasının hasar alacağını gösteriyor. Olası bir depremde, Bakırköy ilçesinde çok ağır hasarlı bina sayısının 782, ağır hasarlı bina sayısının bin 306, orta hasarlı bina sayısının 3 bin 394, hafif hasarlı bina sayısının ise 3 bin 939 olacağı tahmin ediliyor.

İlgili Yazılar