Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Bakan Bak, Yapay Zekada Güncel Gelişmeleri ve Uygulama Örneklerini Konuştu

Bakan Bak, Yapay Zekada Güncel Gelişmeleri ve Uygulama Örneklerini Konuştu

haberci haberci -
13 0

Bakan Bak Gençlerin Yapay Zekaya Olan Merakına Dikkat Çekti

Bakan Bak, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın merkez yerleşkesinde düzenlenen konferansta yapay zeka konusunda konuştu. Bakan, üniversite yıllarından beri yapay zekaya ilgi duyduğunu belirtirken, gençlerin de bu alana olan merakına vurgu yaptı.

Gençlik Merkezlerinde Yapay Zeka Eğitimi Verilecek

Bakan Bak, Gençlik ve Spor Bakanlığının “dinamik yapısına” dikkat çekerek, gençlik merkezlerinde başlatılan kodlama ve dene-yap atölyeleriyle gençlerin teknolojiye olan açlığını gidermeyi hedeflediklerini söyledi. Aynı zamanda, yapay zekanın bakanlık bünyesinde etkin bir şekilde kullanılması için çalışmaların devam edeceğini belirtti.

Sporcu Gelişiminde Ölçümün Önemi

Bakan Bak, sporcunun gelişiminde ölçümün önemine değinerek, sporcuların antrenman süreçlerinin daha verimli yönetilebilmesi için yapay zekanın kullanımını vurguladı. Sporcunun performansını artırmak için yapılan çalışmaların önemine dikkat çekti.

2024 Paris Olimpiyat Oyunları’na Hazırlık

Bakan Bak, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları’na yoğun bir şekilde hazırlandıklarını ve yapay zekanın sporcuların başarısını artırmak için nasıl kullanılacağını planladıklarını belirtti. Sporcuların kişiselleştirilmiş antrenman programlarıyla daha başarılı olmalarını hedeflediklerini ifade etti.

Yapay Zeka ve Sporun Entegrasyonu

Bakan Bak, yapay zekanın sporda nasıl kullanılabileceğine dair örnekler verirken, gençlerin bu alana teşvik edilmesi gerektiğini vurguladı. Yurtlarda kalan gençlere de yapay zeka konusunda eğitim verilmesinin planlandığını söyledi.

İlgili Yazılar