Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. ‘Atatürk’ün İzinde ve Gölgesi’nde Damal Şenlikleri Ardahan’ı Coşturdu

‘Atatürk’ün İzinde ve Gölgesi’nde Damal Şenlikleri Ardahan’ı Coşturdu

haberci haberci -
12 0

Damal’da Gerçekleşen Şenlikler Renkli Görüntülere Sahne Oldu

Damal ilçesinde düzenlenen 25’inci ‘Atatürk’ün İzinde ve Gölgesi’nde Damal Şenlikleri büyük ilgi gördü. Ormanlık alanda gerçekleştirilen şenliklerde halk oyunları gösterileri, yerel sanatçılar ve ozanların sahne performansları, Kafkas Grubu Halk oyunları gösterileri yer aldı.

CHP Ardahan Milletvekili Erdem İncesu ve Belediye Başkanları Şenlikte Buluştu

Şenliklere CHP Ardahan Milletvekili Özgür Erdem İncesu, Damal Kaymakam Vekili Emrah Akduman, ilçe kaymakamları, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Damal Belediye Başkanı Kemal Çamlıyurt, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

Damal Belediye Başkanı Kemal Çamlıyurt, amaçlarının her yıl düzenlenen şenliklerle Atatürk siluetini ulusal ve uluslararası alanda tanıtmak olduğunu belirtti. Çamlıyurt, “Küçük ilçeyiz. Bunun bizlere verdiği avantajlar ve dezavantajlar var. Doğanın bize bahşettiği Atatürk siluetini dünyaya duyurabilmek, globalde daha ileri taşıyabilmek için bu tür festivallere ihtiyacımız var” şeklinde konuştu.

Atatürk Siluetine Yoğun İlgi

Festival alanındaki programın ardından Atatürk’ün siluetini izlemek için Ata Mahallesi’ndeki seyir alanına geçildi. Ziyaretçiler, bol bol selfie ve hatıra fotoğrafı çekerek bu anı ölümsüzleştirdi. Bazı vatandaşlar ise akşam serinleyince Atatürk siluetini sırtlarına aldıkları battaniyelerle izledi.

Atatürk Silüeti 1954 Yılında Keşfedildi

Atatürk silueti, ilk keşfedildiği tarih olan 1954 yılından bu yana Damal halkı tarafından büyük bir önemle korunmaktadır. Siluet, her yıl temmuz ayında gerçekleştirilen ‘Atatürk’ün İzinde ve Gölgesi’nde Damal Şenlikleri’nde ziyaretçilerini ağırlamaya devam etmektedir.

İlgili Yazılar