Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Asgari Ücrete Ara Zam Yapılmayacak!

Asgari Ücrete Ara Zam Yapılmayacak!

haberci haberci -
17 0

Asgari Ücret Zammı Beklentisi

Geçim sıkıntısı yaşayan milyonlarca çalışan, alım gücünün artması için asgari ücret zammı talep ediyor. Enflasyonun yükselmesiyle birlikte umutlarını asgari ücrete ara zam olarak bağlayan vatandaşlar, AKP’den olumsuz yanıt aldı.

AKP’nin Kararı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, asgari ücrete ara zam yapılmayacağını açıkladı. AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ da önümüzdeki ay asgari ücrete artış yapılmayacağını belirtti. Hükümetin önceliğinin enflasyonla mücadele olduğu vurgulandı.

Asgari Ücret Zammının Önemi

Asgari ücrete temmuz ayında ara zam yapılmazsa, 17.002 liralık asgari ücretin alım gücü 13.552 liraya gerileyecek. Tüketici enflasyonundaki artışlar dikkate alındığında, asgari ücret zammının önemi daha da belirgin hale geliyor.

Geçmiş Ara Zamlar

Enflasyonun etkisiyle 2022 ve 2023 yıllarında asgari ücrete yapılan ara zamlar hatırlanarak, bu yılın temmuz ayındaki kararın büyük önem taşıdığı vurgulanıyor. Önceki yıllarda yapılan zamların alım gücüne etkisi göz önünde bulundurulmalı.

Özgür Özel’den Tepki

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, asgari ücrete ara zam yapılması gerektiğini belirterek, hükümeti eleştirdi. Özel, Türkiye’nin ekonomik durumunu ve emekçilerin beklentilerini dile getirirken, geleceğe dair endişelerini paylaştı.

İlgili Yazılar