Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Apple, WWDC’de Yapay Zeka ve Yeni Güncellemelerini Tanıttı

Apple, WWDC’de Yapay Zeka ve Yeni Güncellemelerini Tanıttı

haberci haberci -
10 0

Apple, WWDC Etkinliğinde Yeniliklerini Duyurdu

Teknoloji devi Apple, her yıl düzenlediği geliştirici etkinliği WWDC’de bir dizi yeni güncelleme ve yenilikleri duyurdu. Bu yenilikler arasında “VisionOS 2”, “iOS 18”, AirPods ve Apple TV güncellemeleri, “WatchOS 11”, “iPadOS 18”, “macOS Sequoia” gibi başlıklar yer aldı.

Apple Vision Pro Başlığı 8 Ülkede Daha Satışa Sunulacak

Apple Vision Pro başlığının 8 ülkede daha piyasaya sürüleceği duyuruldu. Başlık ilk olarak 28 Haziran’da Çin, Japonya ve Singapur’da, ardından 12 Temmuz’da Avustralya, Kanada, Fransa, Almanya ve İngiltere’de satışa sunulacak.

iOS 18 ve macOS Sequoia Güncellemeleri ile Yenilikler

Akıllı telefonlar için getirilen “iOS 18” sürümü ile ana ekran ve fotoğraf galerisinde özelleştirmeler ve gizlilik güncellemeleri sunulacak. Kişisel bilgisayarlar için ise “macOS Sequoia” güncellemesi ile iPhone telefonların bilgisayar üzerinde kullanılmasına imkan tanınacak.

Apple Intelligence: Yapay Zeka ve Veri Gizliliği

Apple, uzun zamandır beklenen yapay zeka hamlesi Apple Intelligence’ı duyurdu. Bu sistem, bağlam odaklı bildirimler, yapay zeka ile görüntü oluşturma, uygulamalar arası görev gerçekleştirme gibi yeteneklere sahip olacak. Apple, veri gizliliğini en ön planda tutarak özel sunucularında bulut tabanlı modeller kullanacak.

Siri’ye ChatGPT Entegrasyonu ve OpenAI İş Birliği

Apple, akıllı kişisel asistan Siri’ye ChatGPT entegrasyonu getireceğini duyurdu. ChatGPT’nin Siri’ye entegrasyonunun yılın ilerleyen zamanlarında gerçekleşeceği aktarıldı. ChatGPT’nin geliştiricisi OpenAI şirketi, Apple ile yapacakları iş birliğinden memnuniyet duyduklarını belirtti.

Apple’ın yeni yazılım güncellemeleri önümüzdeki ay geliştiricilere sunulacak ve sonbaharda herkesin kullanımına açılacak.

İlgili Yazılar