Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Antalya Manavgat’ta Zeytin Bahçelerini Etkileyen Yangın Kontrol Altına Alındı

Antalya Manavgat’ta Zeytin Bahçelerini Etkileyen Yangın Kontrol Altına Alındı

haberci haberci -
18 0

Yangın Hakkında Detaylar

Antalya Manavgat’ın Çavuşköy Mahallesi Kayabaşı mevkisinde saat 15.00 sıralarında yangın çıktı. İhbar üzerine olay yerine Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, Manavgat Orman İşletme Müdürlüğü ile jandarma ekipleri sevk edildi.

Müdahale ve Destek

Anız ve zeytin bahçelerini etkileyen yangına karadan orman işletme müdürlüğü ve itfaiye ekipleri müdahale ederken, 2 yangın söndürme helikopteri de çalışmalara havadan destek verdi.

Yangın Kontrol Altına Alındı

Kısa sürede kontrol altına alınan yangının, yol kenarında bulunan çöp dökülen alanda çıktığı, rüzgarın da etkisiyle yayıldığı belirtildi. Yangında yaklaşık 4 hektarlık tarım arazisi ve zeytin bahçesi zarar gördü. Şişelerin olduğu yerde çeşitli şişelerin görüldüğü belirtildi.

Görgü Tanıklarının İfadeleri

Manavgat’a tatile gelen Hüseyin Bahar, yangını gördüğünde çocuklarıyla birlikte denizden döndüklerini ve kısa sürede itfaiyenin geldiğini söyledi. Mahalle sakinlerinden Hasan Dinç ise yangın çıktığında halkın seferber olduğunu ve olaya müdahale etmeye çalıştığını anlattı. Dinç, tarlalardan ürünlerin kaldırılmasının ardından anız olarak bırakılmasının tehlike oluşturduğunu vurgulayarak, önlem alınması gerektiğini belirtti.

İlgili Yazılar