Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Aliyev’den İran Cumhurbaşkanı Reisi’ye Başsağlığı Mesajı

Aliyev’den İran Cumhurbaşkanı Reisi’ye Başsağlığı Mesajı

haberci haberci -
11 0

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Reisi için Başsağlığı Mesajı Verdi

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve beraberindekilerin helikopter kazasında hayatını kaybetmesiyle ilgili bir başsağlığı mesajı yayınladı.

İran Cumhurbaşkanı Reisi’nin Helikopteri Kazaya Uğradı

İran-Azerbaycan sınırında gerçekleştirilen bir baraj açılış törenine katılan İran Cumhurbaşkanı Reisi’yi taşıyan helikopter, dönüş yolunda kaza geçirdi. Helikopterde bulunanlar arasında Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Tebriz Valisi Malik Rahmeti ve diğer önemli isimler de yer alıyordu.

Akıncı İHA, Helikopter Enkazının Tespitine Yardımcı Oldu

İran’ın talebi üzerine Türkiye’nin Akıncı İHA’sı, helikopterin enkazının bulunduğu bölgeyi tespit etti ve İran makamlarına koordinatlarını iletti. İran Kızılayı, Akıncı İHA’nın yardımıyla helikopterin enkaz yerine ulaştı ve kazazedelerin kimlikleri belirlendi.

Cumhurbaşkanı Aliyev, İran’a Sabır ve Metanet Diledi

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, başsağlığı mesajında İran halkına sabır ve metanet dileyerek, kazada hayatını kaybedenlerin ailelerine ve yakınlarına başsağlığı dileğinde bulundu. Aliyev, İran Cumhurbaşkanı Reisi’nin ülkesine hizmetlerini sadakatle yerine getiren değerli bir devlet adamı olduğunu vurgulayarak, dualarının kendileriyle olduğunu ifade etti.

İlgili Yazılar