Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Ahmet Davutoğlu’dan Sığınmacı Krizi ve Kayseri Olaylarına İlişkin Açıklamalar

Ahmet Davutoğlu’dan Sığınmacı Krizi ve Kayseri Olaylarına İlişkin Açıklamalar

haberci haberci -
14 0

Ahmet Davutoğlu’dan Önemli Çıkış: “Suriye Devlet Başkanı Esad İle Görüşülmeli”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Kayseri’de 7 yaşındaki bir kız çocuğunun Suriye uyruklu bir kişi tarafından taciz edilmesiyle patlak veren olaylara dikkat çekti ve sığınmacı krizine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Saadet Partisi-Gelecek Partisi ortak grup toplantısında konuşan Davutoğlu, Türkiye’nin Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile görüşmesi gerektiğini vurguladı.

Kayseri Olayları ve Benzetme

Davutoğlu, Kayseri’deki olaylarla ilgili, olayların elebaşlarının daha önce adli suçlardan tutuklanmış kişiler olduğunu belirtti. Kayseri olaylarını Türkiye’nin geçmişte yaşadığı 6-7 Eylül olaylarına benzeten Davutoğlu, vatandaşların etnik kimliğine bakmaksızın birlik olması gerektiğini vurguladı. Olayların provokasyon amacı taşıdığını ve sosyal medyada yayılan nefret dilinin doğru olmadığını ifade etti.

Esad ile Görüşme Önerisi

Ahmet Davutoğlu, Türkiye ve Suriye’nin görüşmesi gerektiğini, bu görüşmenin belli bir bağlamda yapılması gerektiğini belirtti. Davutoğlu, Esad’a uluslararası toplumun verdiği kararları uygulaması gerektiğini söyleyeceğini ve muhalefet temsilcileriyle Esad’la birlikte görüşme yapılması gerektiğini ifade etti.

İlgili Yazılar