Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Adana’da Gerçekleşen Acı Olay: Cem Suna Ailesini Bıçakladı

Adana’da Gerçekleşen Acı Olay: Cem Suna Ailesini Bıçakladı

haberci haberci -
18 0

Çukurova’da Yaşanan Olay

Adana’nın Çukurova ilçesi Toros Mahallesi’nde, 19 Ağustos 2023 tarihinde, emekli Cem Suna ile eşi Deniz Suna ve oğlu Alperen arasında 10 katlı bir apartmanın 9. katında tartışma çıktı.

Olayın Gelişimi ve Sonuçları

Tartışmanın büyümesi üzerine Cem Suna, iddiaya göre mutfaktan aldığı bıçakla eşini ve oğlunu bıçakladı, ardından kendine zarar verdi. Komşuların ihbarı üzerine polis tarafından bulunan aile üyeleri kanlar içinde yatarken bulundu. Yapılan kontrolde Deniz Suna ile oğlu Alperen’in hayatını kaybettiği belirlendi. Yaralı Cem Suna hastaneye kaldırıldı ve tedavisinin ardından tutuklandı.

Mahkeme Süreci

Cem Suna hakkında Adana 12’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘Eş olan kadını canavarca hisle kasten öldürme’ ve ‘Alt soydan akrabayı kasten öldürme’ suçlarından dava açıldı. Savcı, Cem Suna’nın 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası almasını talep etti.

Anne Neriman Toker’in İfadesi

Deniz Suna’nın annesi Neriman Toker, “Sanık, kızım ve torunumu sadistçe öldürmüştür. Çocuklarım için adalet istiyorum” diyerek en ağır cezayı talep etti ve olayın detaylarını aktardı.

Savunma ve Mahkeme Kararı

Sanık avukatı, Cem Suna’nın olay gününe dair hiçbir şey hatırlamadığını ve suçsuz olduğunu savundu. Mahkeme heyeti, Suna’nın tutukluluk halinin devamına karar verip, taraflara ek süre vererek duruşmayı erteledi.

Anne Neriman Toker’in Çağrısı

Neriman Toker, acısını dile getirerek, “İnsana kıyan, çocuğuna kıyan yaşamasın. Onun nefes alması normal değil. İdam edilsin” şeklinde konuşarak adalet talebinde bulundu.

İlgili Yazılar