Copyright © 2024 Tüm hakları Olasihaberler.com'da saklıdır.

Güncel Son dakika Haberler – olasihaberler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Montella: “Dengeli Bir Maçtı”

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Montella: “Dengeli Bir Maçtı”

haberci haberci -
10 0

Ozan Kabak’ın Sakatlığı

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Vincenzo Montella, deplasmanda oynanan İtalya ile golsüz berabere biten hazırlık maçının ardından değerlendirmelerde bulundu. Montella, maçta sakatlanarak oyundan çıkan Ozan Kabak’ın durumu hakkında endişeli olduklarını belirterek, “Maalesef çok üzgünüz. Konuyla ilgili bilgi alamadık, bekliyoruz.” dedi.

Maçın Analizi

Montella, maçın genel olarak dengeli geçtiğini ifade ederek, “Hazırlık maçı gibi değildi. Aradığımız takım ruhunu sahada gördük. İkinci yarıda takımlar yorgun olsa da genel olarak dengeli bir mücadele vardı.” şeklinde konuştu. İstatistiklere de değinen Montella, “Gol beklentisi İtalya’da 0,67, bizde 0,68’di. İtalya’nın 11, bizim 10 şutumuz vardı. Daha fazla topa sahip olmamıza rağmen daha net işler yapabilirdik.” şeklinde açıklamada bulundu.

UEFA Kadrosu ve Genç Oyuncular

Montella, kadro seçiminde fiziksel durumunun önemli olduğunu vurgulayarak, “Listeye aldığım bütün futbolcular en iyileridir ve hepsi katılacaktır. Son kadro kararı fiziksel durumlara göre şekillenecektir.” dedi. Ayrıca, hazırlık maçında ilk kez A Milli Takım forması giyen futbolcuların deneyim kazandığını belirtti.

Gelecek Hedefler

İtalyan teknik adam, gelecek hedeflerle ilgili olarak, “En genç milli takımız ve Avrupa Şampiyonası’na katılmak için çaba gösteriyoruz. İlk hedefimiz gruptan çıkmak ve ilerlemek.” şeklinde konuştu. Montella, genç oyuncu Kenan Yıldız’ın potansiyeline de dikkat çekerek, “Kenan büyük bir geleceğe sahip. 18 yaşında olmasına rağmen çok yetenekli. Dengeli ve pozitif bir performans sergiliyor.” ifadelerini kullandı.

İlgili Yazılar